آیا اولین نسل از گوشی های تاشو به مشکل برخوردند؟

چندی پیش با رونمایی از اولین گوشی هوشمند تاشو که توسط شرکت سامسونگ تولید شده بود شاهد خلاقیت بسیار نوینی در عرصه گوشی های هوشمند بودیم اما دیری نپایید که خریداران این نوع از گوشی های هوشمند با ضبط و پخش ویدوی هایی در فضای مجازی شرکت سامسونگ را مجاب کردند که در تولید و همچنین خدمات پس از فروش گوشی های هوشمند تاشو ملاحضات بیشتری را در نظر بگیرد تا اینجا گلکسی فولد های فروخته شده با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند هین امر باعث شد که کمپانی سامسونگ عرضه گلکسی فولد را مدام به تاخیر بیاندازد.

در همین حین هواوی نیز به فکر افتاده و قبل از توزیع  گوشی تاشو ی خود به آزمون های جدیدی دست زد آن طور  که از تحلیل  اخبار گوشی های هوشمند تاشو می توان فهمید این است که این گونه گوشی های هنوز نتوانسته اند اعتماد کاربران را به صورت کامل کسب نمایند.

هواوی قرار بود در بهار این گوشی های تاشو را با میت ایکس خود رونمایی کند اما بنا به دلایلی که ذکر شد عرضه میت ایکس به تاخیر افتاده است و قرار است این گوشی در اواخر تابستان ۲۰۱۹ عرضه شود

این شرکت چینی در مصاحبه ای گفته است که عرضه هواوی میت ایکس برای انجام تست های بیشتر به تعویق افتاده است.

بنابر اعلام هواوی، با توجه به مشکلاتی که در گوشی تاشوی شرکت کره ای سامسونگ رخ داد و گزارش های  پی در پی کاربران مبنی بر ایراداتی از جمله آسیب دیدن نمایشگر و لولاهای گلکسی فولد، تصمیم به تاخیر عرضه میت ایکس گردید.

بنا بر گفته یکی از سخنگویان هواوی مبنی بر این که ” قصد نداریم دستگاهی ارائه کنیم که به اعتبارمان لطمه بزند” به نظر می رسد این تاخیر برای اطمینان خاطر از عملکرد صحیح گوشی جدید این شرک چین باشد.

البته گمانه زنی هایی بر اینکه مبنی براین که شرکت هواوی در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفته است و نمی تواند  لایسنس سیستم عامل اندروید را از گوگل تهیه کند. به همین دلیل هواوی برای مرتفع کردن این  مشکل به زمانی بیشتر نیاز دارد. با توجه به این تحریم ها و قرار داد هایی که اخیرا کشور چین با کشور روسیه منعقد کرده است امکان دارد که نسل بعدی گوشی های هواوی از سیستم عامل اندروید استفاده نکند.

البته به گفته وبسایت CNBC از آنجایی که میت ایکس پیش از قرار گرفتن هواوی در فهرست موجودیت آمریکا معرفی شد، بنابراین هواوی می‌تواند از اندروید در این اسمارت‌فون استفاده کند. اما وال استریت ژورنال گفته که این مساله هنوز کاملا مشخص نبوده و باید در مورد آن تبادل نظر بیشتری صورت بگیرد.

احتمال بعدی این است که هواوی برای میت ایکس از سیستم عامل اختصاصی خود استفاده کند چرا که هواوی از زمان های دورتر بررسی های خوبی را برای تولید یک سیستم عامل اختصاصی انجام داده است اما سخنگوی شرکت هواوی می گوید که ترجیحا از اندروید برای میت ایکس استفاده خواهیم کرد اما اگر این امکان وجود نداشته باشد برای استفاده از سیستم عامل هواوی کاملا آماده ایم.

میت ایکس در سال گذشته معرفی شد و بنابر نظر کارشناسان، می توانست پرچم دار گوشی های تاشوی جهان لقب گیرد. اما با شرایط کنونی بعدی به نظر می رسد که در اندک زمانی بتواند با قیمت ۲۶۰۰ دلار عرصه شود. باید منتظر ماند تا هواوی تصمیمات خود را اخذ کند.

فهرست