ممنوعیت اعطای جوایز در قالب قرعه کشی در خدمات ارزش افزوده(وس)

بالاخره بعد از چند سال جذب یوزر با ترفند قرعه کشی و فریب مشترکین عضو شده، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) این عمل را ممنوع اعلام کرد. شرکت های فعال در حوزه وس باید به دنبال راهکارهای دیگری برای جذب مشترک باشند.

برای مقابله با خدمات ناخواسته و عضویت اجباری مشترکین برای خدمات ارزش افزوده (وس) ، وزیر ارتباطات پیگیری هایی را انجام داد که نتیجه آن اعلام قوانین جدیدی از طرف همراه اول شد که در مقاله های قبلی به آن پرداختیم. از جمله مهمترین این قوانین ممنوعیت قرعه کشی در این خدمات و همچنین نصب اجباری مشترک می باشد.

پیش از این نیز وزیر محترم ارتباطات، آقای جهرمی با پیگیری های خود، از ممنوعیت فعال کردن خدمات ارزش افزوده روی سیم کارت های جدید به صورت پیش فرض خبر داده بود. همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سامانه ای را راه اندازی کرده بود که بتوان فهرست های خدمات فعال و غیر فعال سازی آن ها را مشترکین مشاهده کنند.

اما در اوایل سال ۹۸ همراه اول ابلاغیه ممنوعیت فعالیت شرکت های ارائه دهنده محتوا با استفاده از ابزار هایی مانند قرعه کشی و نصب اجباری مشترک را صادر کرد. لازم به ذکر است که قوانین و شرایط جدید وس از تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ لازم الاجرا است.

شما می توانید این ابلاغیه را در تصویر زیر مشاهده نمایید.

فهرست